O společnosti | Produkty | Online katalog | Katalogy | Poptávka | Kontakt

O společnosti SERVO-DRIVE

Společnost SERVO-DRIVE byla založena v roce 2007 po mnohaletém působení v německé společnosti A-Drive. Od počátku svého působení se zabývala inženýrskou, projekční, konstrukční a realizační činností v oblasti dodávek převodovek, elektropřevodovek, pohonné techniky a polohovacích aplikací zákazníkům na českém i německém trhu.

SERVO-DRIVE vzešla jako specializovaná společnost z německé firmy A-Drive, které v tomto oboru působí již téměř 30 let.

Našim zákazníkům nabízíme kompletní řešení pohybu a polohování. Budeme rádi řešit jakoukoliv Vaši aplikaci vyžadující pohyb, polohování a řízení pohybu. Našimi zákazníky jsou nejvýznamnější světové i lokální společnosti.

Naše společnost SERVO-DRIVE zajišťuje našim zákazníkům stabilitu, mnohaletý vývoj, zkušenosti a zázemí. Působíme nejen na českém trhu, ale i se spojením s mateřskou společností A-Drive v Německu, Polsku, USA a řadě dalších destinací.

Našim zákazníkům nabízíme řešení v oblasti pohybu:

Elektropřevodovky a průmyslové převodovky - šnekové, čelní, ploché, kuželové, kuželočelní, planetové, cykloidní, variátory, zdvihové převodovky, vzájemná kombinace
Atypické převodovky – dle zadání zákazníka, vývoj, výkresová dokumentace, výroba
Ozubení dle dokumentace – výroba veškerého ozubení dle dokumentace či předlohy
Technické poradenství – konstrukční návrhy řešení
Servis a diagnostika pohonů – opravy převodových skříní a sledování provozů

Produkty:

Společnost SERVO-DRIVE dodává své výrobky nejen do České republiky, ale i Německa a dalších destinací. Převodovky jsou určené do celá řady aplikací: řada dalších aplikací využívajících ať standardní převodovky, tak i atypické dle požadavku zákazníků
ONLINE Katalog Převodovky UCG: UCG převodovky
ONLINE Katalog Převodovky TSA: TSA převodovky


Převodovky TSA 031

Převodovky TSA tvoří 9 typů čelních, kuželových a kuželočelních převodovek v šesti, resp. osmi velikostech (01 až 08). Tyto převodovky jsou konstruované stavebnicovým způsobem, což umožňuje sestavit různé další provedení při zachování daných osových vzdáleností a převodů podle typizované řady. Čelní evolventní ozubení je šikmé, korigované, kuželové soukolí jsou vyráběné s ozubení OERLIKON-ELOID-N.

Katalog : pdf TSA převodovky

Převodovky UCG a UZP

Tato řada převodovke je založená na šnekovém soukolí, konstruovaná modulárním systémem. Takto je možné používat převodovku se šnekovým soukolím či čelní předlohou. Tyto převodovky jsou používané v podobných aplikacích jako TSA při využití výhody šnekového soukolí – tichý chod a při vyšším převodu samosvornost.

Katalog : pdf UCG převodovky
Katalog : pdf UZP převodovky

Převodovky EP

Jedná se o kompaktní pohony, vytvořené spojením planetové převodovky a elektromotoru. Výhodou tohoto provedení převodovek je přenos vysokého kroutícího momentu při malé velikosti převodovky. Jsou využívané proto na aplikacích, kde jsou malé zástavbové rozměry a potřeby přenosu velkého výkonu. Podle požadavku zákazníků je možné dodávat planetové převodovky s úpravami.

Katalog : pdf EP převodovky

Převodovky TSP a TSR

Jedná se o nové typy převodovek, které jsou velmi kompaktní a najdou své využití u velké řady aplikací. Konstrukce čelních a kuželočelních převodovek je přizpůsobena do těžkých podmínek práce a výbušného prostředí, jako jsou například v důlním průmyslu, energetice. Převodovky TSP a TSR se vyrábějí již ve 3 velikostech a jejích další vývoj pokračuje.

Katalog : pdf TSP TSR 355 převodovky
Katalog : pdf TSP TSR 400 převodovky

Převodovky PM

Převodovky PM, PMC a PMK jsou určené pro přímý pohon bubnů autodomíchávačů betonové směsi s užitkovým obsahem bubna od 6 do 16m3. Buben nadstavby autodomíchávače je v aplikaci namontovaný na hnací přírubu převodovky, která přenáší kroutící moment z hydromotoru na buden autodomíchávače. Převodovka zároveň slouží na uložení přední části bubna. Převodovky PM 51 jsou dodávané alternativně s náhonem na vodní čerpadlo a bez náhonu na vodní čerpadlo. Přičemž při alternativě s náhonem na vodní čerpadlo jsou možné dvě vyhotovení: pravé – levé. Na pohon můžou být použité různé typy vyráběných hydromotorů.

Katalog : pdf PM převodovky

Převodovky PSB

Převodovky typu PSB slouží na pohon stacionárních betonárek. Vyráběné jsou v 5-ti velikostech: PSB 500, PSB 1000, PSB 1500, PSB 2500 a PSB 3000, podle objemu bubna betonárky. Převodokvy PSB 500 a 1000 jsou dvoustupňové planetové převodovky dodávané jako kompaktní celek s elektromotorem. Převodovky PSB 1500, PSB 2500 a PSB 3000 jsou řešené jako dvojstupňové planetové převodovky s kuželovou předlohou. Na straně vstupního hřídele jsou vybavené přírubou, umožňující připojení k elektromotoru přes kardanový hřídel. Kromě standardních převodových poměrů je možnost objednat si i různé nestandardní převody.

Katalog : pdf PSB převodovky

Převodovky pro chladící věže KCV

Převodovky KCV jsou určené pro pohon ventilátora chladících věží. Vyrábějí se ve 4 velikostech a v různých provedeních: Konstrukce převodovky umožňuje použití zvláštního přslušenství podle požadavku zákazníka.
Ozubení je speciálně tepelně zpracované.
Do převodovek je integrovaný systém mazání.


Katalog : pdf KCV převodovky

Převodovky pro železniční dopravu DBP160

Naviják DBP-160 je zařízení sloužící na zvedání a spouštění horní plošiny vagónu na přepravu automobilů. Jeho hlavní částí je čelní převodovka, na jejichž výstupní hřídeli jsou uchycené dva lanové bubny. Součástí navijáku je lamelová třecí brzda, která zabezpečuje bezpečné zastavení a zablokování břemena v libovolné poloze během zdvihu nebo spouštění. Naviják je dále vybavený třecí pojistnou prokluzovou spojkou, která ho chrání před přetížením a odstředivou pojistkou (druhé jištění), která zablokuje spouštění v případě selhání pojistné prokluzové spojky.

Nestandardní převodovky

Velkou část produkce tvoří nestandardní převodovky projektované a vyráběné podle požadavků zákazníků, popřípadě vyráběné dle výkresové dokumentace zákazníků.
Vstup do Online katalogu UCG převodovekKatalogy:

pdf TSA převodovky
pdf UCG převodovky
pdf UZP převodovky
pdf EP převodovky
pdf TSP TSR 355 převodovky
pdf TSP TSR 400 převodovky
pdf PM převodovky
pdf PSB převodovky
pdf Převodovky pro chladící věže KCV


Kontakt:


SERVO-DRIVE s.r.o.
Nová 12
635 00 Brno
Czech Republic

tel. +420 534 009 598
gsm1: +420 602 96 96 70
gsm2: +420 602 96 96 82
info [zavináč] servo-drive [tečka] cz
hlavní firemní web : www.servo-drive.cz


SERVO-DRIVE s.r.o.
IČO: 277 20 390
DIČ: CZ27720390

Plátce DPH, zapsáno v Ž.R.

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném
Městským soudem v Brně, oddíl C, vložka 54488
Výpis na Justice.CZ

O společnosti | Produkty | Online katalog | Katalogy | Poptávka | Kontakt